Ruszyły beta-testy nowego Facebooka na mobilnego Windows 10

Facebook niecałe dwa miesiące temu udostępnił napisaną zupełnie od nowa aplikację "Facebook" dla Windows 10. Z jednym wyjątkiem: pominął telefony z tym systemem. Teraz zaczyna nadrabiać zaległości.

Nowa aplikacja Facebooka jest już dostępna od jakiegoś czasu w nowej wersji dla Windows 10 dla tabletów i komputerów osobistych. Małe tablety i telefony komórkowe zostały jednak pominięte, obiecano na nie aplikację w późniejszym terminie. A teraz ruszyły jej testy beta.

Po przełączeniu się w telefonie na region francuski lub niemiecki, aplikacja w wersji rozwojowej i nieukończonej (beta) pojawi się w Sklepie do pobrania. Jest to szczególnie ciekawe, bo do tej pory Facebook na telefony i małe tablety z Windows 10 był tworzony pod nadzorem Facebooka przez Microsoft. Teraz gigant postanowił sam pisać swoje aplikacje na tę platformę.

Aplikacja powstała w technologii Osmeta, co oznacza, że jest bezpośrednim portem aplikacji z systemu iOS, ze wszystkimi jej funkcjami. Data premiery końcowej wersji nie jest znana.

Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.