Samochody elektryczne: Volkswagen ujawnił swoje plany

W ciągu najbliższych kilku lat niemiecka marka zamierza stać się potęgą na tym rynku.

Dziewięć na dziesięć osób zapytanych o producenta samochodów elektrycznych wymieni na początku firmę Tesla, ale kto wie, czy za kilka, najpóźniej kilkanaście lat sytuacja nie wyglądać będzie zupełnie inaczej? Volkswagen (tu mała złośliwość z naszej strony) zraził się chyba nieco do silników Diesla, bo jego prezes, Matthias Mulller, ogłosił dziś dość dalekosiężne plany firmy związane z produkcją samochodów elektrycznych.

Plany te sięgają aż do roku 2025 – do tego czasu Volkswagen wypuści na rynek aż 30 nowych modeli samochodów z napędem elektrycznym. Dzięki temu właśnie w 2025 zamierza zagarnąć dla siebie między 20 a 25 procent całego rynku motoryzacji elektrycznej, sprzedając około 2-3 miliony sztuk tego typu pojazdów.

Co ciekawe, plany Volkswagena nie dotyczą jednak wyłącznie napędu samochodów sprzedawanych w przyszłości, ale także nowych form ich posiadania i użytkowania. Niemiecki producent, który zainwestował już zresztą 300 milionów dolarów w firmę Gett, określaną mianem rywala Ubera, sporo mówił też dziś na temat współdzielenia i współużytkowania pojazdów. Nie obeszło się także bez kwestii związanych z pojazdami autonomicznym.