Samsung chce od razu zdominować rynek urządzeń IoT

Firma Samsung nie kryje się z tym, że nowy i bardzo obiecujący rynek Internetu rzeczy (IoT) jest dla niej aktualnie jednym z priorytetów. Zainwestuje przez najbliższe cztery lata 1,2 miliarda dolarów na projekty badawcze związane z IoT.

Samsung ogłosił, że zamierza zwiększyć swoje zaangażowanie w rozmowy z partnerami i rządami, by zapewnić sobie mocną pozycję na rynku urządzeń Internetu rzeczy. Przeznaczy też 1,2 miliarda dolarów na rozwój swojego działu IoT, z czego znaczna część zostanie przeznaczona na dział badawczo-rozwojowy w Stanach Zjednoczonych.

Firma nawiązała też współpracę z Intelem, tworząc sojusz, którego celem jest tworzenie „strategicznych rekomendacji” dla członków rządu Stanów Zjednoczonych w sprawie ustanawiania prawa w zakresie urządzeń Internetu rzeczy. Nawiązała też współpracę z Microsoftem, dzięki czemu IoT koreańskiego giganta będzie „zasilane” przez chmurę Azure.

Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.