Samsung HW-J7500R – soundbary w końcu mają sens?

Są efektowne, estetyczne, kompaktowe i... gorsze od większości kolumn. Choć ten może to w końcu zmienić.

Soundbar został wyposażony w 8 wbudowanych głośników oraz bezprzewodowy głośnik niskotonowy z membraną o średnicy 7 cali. Całość tworzy system typu 4.1, który generuje dźwięk o mocy wyjściowej (RMS) 320W. Każdy z głośników posiada swój dedykowany wzmacniacz. Konfiguracja i ułożenie głośników to efekt pracy inżynierów z laboratorium Samsung Audio Lab w Kalifornii.

Soundbar pozwala cieszyć się dźwiękiem w jakości HD, który próbuje zachować bogactwo oryginału poprzez zastosowanie próbkowania 192 kHz/24-bit. Urządzenie zostało też wyposażone w szereg technologii optymalizacji dźwięku, takich jak np. funkcja Surround Sound Expansion, która sprawia, że dźwięk rozprzestrzenia się po pomieszczeniu. HW-J7500R oferuje 5 trybów przetwarzania dźwięku (DSP): muzyka, kino, głos, sport oraz tryb nocny.

Telewizor łączy się z soundbarem bez kabli za pomocą funkcji TV SoundConnect. Wystarczy tylko wstępnie sparować urządzenia, aby szybko włączyć swój system audio. Soundbar jest kompatybilny z bezprzewodowym systemem głośników Samsung Multiroom.

Soundbar o aluminiowym wykończeniu jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej (HW-J7500R) oraz srebrnej (HW-J7501R).