Skyrim: Special Edition – porównanie grafiki

Na tegorocznych targach E3 Bethesda nieoczekiwanie zapowiedziała remaster jednej ze swoich najpopularniejszych gier. The Elder Scrolls V: Skyrim w odświeżonej wersji pojawi się na komputerach PC oraz konsolach nowej generacji 28 października br.

Grupa Candyland postanowiła porównać jak remaster wypada na tle oryginału. W tym celu użyto oficjalnych screenów i fragmentów gameplayu zaprezentowanych przez Bethesdę. Oryginał z kolei odpalono na komputerze o solidnej specyfikacji (Intel Core i7 6700K, 16 GB RAM-u, GeForce GTX 980 Ti Super Jetstream 6GB) i najwyższych dostępnych ustawieniach graficznych.

Efekt końcowy jest raczej rozczarowujący. Spodziewać się możemy nieco bardziej szczegółowej roślinności i ładniejszych shader’ów na wodzie, ale kosztem mniejszych detali w tle. Wygląda zatem na to, że remaster kierowany jest przede wszystkim do nowych graczy i osób, które chciałyby po raz pierwszy zagrać w Skyrima na konsolach nowej generacji. Warto jednakże odnotować, że posiadacze oryginalnej wersji komputerowej otrzymają bezpłatną aktualizację do edycji zremasterowanej.

0
Źródło: YouTube
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.