Słoneczko dla syryjskich uchodźców

W dzisiejszych czasach telefony komórkowe z dostępem do Internetu stają się towarem pierwszej potrzeby. Tak jak dostępne gniazdka do ich naładowania czy powerbanki. Dwójka studentów chce zapewnić możliwość ich ładowania przebywającym w Grecji uchodźcom.

Uchodźcy koczujący w greckich obozach i szukający azylu w nieogarniętej wojną Europie potrzebują wsparcia w postaci żywności, ubrań czy… możliwości naładowania ich telefonów, które po kilkunastu godzinach pracy domagają się podłączenia do ładowarki. Alexandros Angelopoulos i Samuel Kellerhalls, studenci z uniwersytetu w Edynburgu, stworzyli Projekt Elpis, który ma pomóc w tym pozornie błahym problemie.

Ich propozycja to wykorzystanie darmowej energii słonecznej. Opracowali wspólnie z grecką firmą Entec niedrogie stacjonarne stacje ładowania telefonów. Dwie już funkcjonują i zostały uruchomione. Są w stanie naładować 240 telefonów dziennie przy założeniu, że każdy z nich jest ładowany przez godzinę. Proszą też o dodatkowe pieniądze na budowę kolejnych.

0
Źródło: Reuters.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.