Smart Boy zamieni Wasz telefon w Game Boy’a

W 2015 Hyperkin, producent elektronicznego sprzętu, z okazji 1 kwietnia pokazał światu koncepcyjny model nakładki na smartfona, która zamieniała go w pełni funkcjonalnego Game Boy'a. Żart tak bardzo przypadł do gustu miłośnikom retro grania, że producent postanowił stworzyć komercyjną wersję produktu.

Podczas targów E3 Hyperkin zademonstrował działający prototyp swojego Smart Boy’a. Nakładka wygląda jak dolna część prawdziwego Game Boy’a – znajdziemy tu krzyżak, dwa przyciski akcji oraz przycisk „start” i „select”. Z tyłu natomiast znajdziemy wejście na kartridże GameBoy’a lub GameBoy’a Advance. Całość łączy się ze smartfonem przy użyciu portu microUSB i jest kompatybilna ze smartfonami pracującymi na Androidzie.

Smart Boy zadebiutuje na rynku w okolicach grudnia br., ale można już zamówić go w przedsprzedaży w cenie 59,99 dolarów.

0
Źródło: Liliputing.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.