Sony patentuje nowy kontroler

Nie od dziś wiadomo, że DualShock 4 - pad dołączany do PS4- jest powszechnie uważany, za jeden z wygodniejszych gamepadów w historii. Ale wygląda na to, że Sony ma kilka pomysłów, jak jeszcze go udoskonalić.

6 czerwca do sieci przeniknął wniosek patentowy obrazujący nową wersję kontrolera. Niewykluczone, że miałaby on zadebiutować razem z premierą PlayStation Neo.

Z technicznych ilustracji wynika, że Sony rozważa zmianę umiejscowienia przycisków funkcyjnych odpowiadających za dostęp do opcji i wykonywanie zrzutów ekranu/ dzielenie się materiałami. To zaś oznacza, że pole touchpada ulegnie zwiększeniu i będzie rozciągnięte pomiędzy przyciskami akcji, a krzyżakiem.

Urządzenie będzie też miało bardziej wyprofilowany tył, na którym wygodniej będzie opierać palce. Na jednym z rysunków widzimy też odwrócony układ przycisków (obie gałki znajdują się u góry, a D-Pad i przyciski akcji na dole pada), co sugeruje, że użytkownik będzie mógł samodzielnie dopasować rozmieszczenie tych stref do swoich potrzeb lub, że w sprzedaży pojawią się dwie wersje pada.

0
Źródło: Pushsquare.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.