SpotMini: oto pierwszy robot domowy od Boston Dynamics

Boston Dynamics, to firma którą do tej pory kojarzy już większość fanów nowych technologii, która aktualnie należy do koncernu Alphabet (wiecie, do Google'a) i wciąż tworzy nowe roboty. Oto ich najnowsze dzieło - SpotMini

SpotMini przypomina trochę malutką żyrafę i został stworzony z myślą o wykonywaniu za nas najprostszych domowych obowiązków – potrafi wstawić naczynia do zmywarki, czy przynieść nam puszkę napoju.

Nowa zabawka Boston Dynamics waży niecałe 30kg (29,5) i potrafi funkcjonować całe 90 minut zanim trzeba podłączyć go do ładowarki. SpotMini został wyposażony w całą masę czujników, które pomagają mu (dosłownie) odnaleźć się w przestrzeni oraz algorytmy pozwalające na niewielką autonomiczność podczas wykonywania wskazanych obowiązków (aczkolwiek bez poleceń wydawanych przez człowieka jeszcze się nie obejdzie).

To oczywiście kolejna „wersja demonstracyjna”, dzięki której Boston Dynamics chce pochwalić się opracowaną do tej pory technologią. Niewykluczone jednak, że mieliśmy właśnie przyjemność obejrzeć jeden z pierwszych prototypów robota domowego, który pojawi się w naszych mieszkaniach w przeciągu kilku, bądź kilkunastu następnych lat.

Źródło: YouTube
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.