Tak mogą wyglądać gogle Magic Leap

Tajemniczy startup Magic Leap, w który Google zainwestował fortunę zapowiada się na najbardziej obiecujące doświadczenie będące połączeniem wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Jeśli jednak spodziewaliście się okularów przypominających Google Glass, to nie mamy dobrych wiadomości.

Wyceniane na 4,5 miliarda dolarów przedsiębiorstwo należące do Google wciąż nie chce zaprezentować oficjalnie urządzenia obsługującego przełomową technologię VR/AR. Gdy oglądaliśmy jednak prototypowe demo, ukazujące sposób działania gogli, na myśl przyszły nam od razu lekkie i nierzucające się w oczy okulary pokroju Google Glass. Tymczasem rzeczywistość może być zupełnie inna.

Złożony przez Magic Leap wniosek patentowy ukazuje bowiem urządzenie przypominające Oculus Rifta bądź HTC Vive. Wygląda na to, że będziemy mieć do czynienia z rodzajem hełmu zakładanego na głowę, w którym na wysokości oczu znajdzie się półprzeźroczysty ekran. Oczywiście sam wniosek patentowy jeszcze o niczym nie świadczy i ostateczna forma Magic Leap może okazać się inna. Szczerze mówiąc, mam nadzieję, że tak właśnie będzie. Perspektywa pracy z założonym na głowę hełmem nie wydaje się wygodnym rozwiązaniem – przynajmniej na dłuższą metę.

Źródło: Gizmodo.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.