Wirtualne ręce Microsoftu

Microsoft najwyraźniej nie może pogodzić się z faktem, że poniekąd rewolucyjny Kinect odchodzi w zapomnienie. Jego najnowszy pomysł opiera się na technice, która pierwotnie została opracowana dla tego akcesorium.

Wirtualna rzeczywistość na chwilę obecną przenosi nasz wzrok i słuch do cyfrowego świata. Reszta zmysłów pozostaje w tym realnym. Microsoft chce nieco uwiarygodnić to doświadczenie poprzez przeniesienie do VR naszych rąk.

Projekt Handpose, bo o nim mowa, nie wymaga równie drogich podzespołów, jakie posiada Kinect. Wystarczy kamera 3D, chociażby w standardzie Intel RealSense. Informacje z takiego urządzenia w zupełności wystarczają, według Microsoftu, do precyzyjnego przeniesienia naszych rąk do wirtualnej rzeczywistości. Po części dzięki algorytmom predykcyjnym, które, tu cytując Microsoft, „rozumieją zamiary użytkownika”.

Projekt ma nadal status rozwojowego i na razie nie jest jasne czy trafi do jakiegoś dostępnego w sprzedaży rozwiązania. Zapowiada się jednak bardzo interesująco.

Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.