Xbox One S: mniejszy, szybszy i gotowy na 4K!

Pogłoski na temat nowej, mocniejszej wersji konsoli Microsoftu pojawiały się już od dłuższego czasu, ale Microsoft konsekwentnie im zaprzeczał. Obecnie to jednak coś więcej, niż tylko pogłoski.

Wygląda na to, że Microsoft szykuje na E3 prawdziwe „wejście smoka” w postaci nowej, lepszej konsoli do gier: Xbox One S. I już od początku ciekawszej, nawet jeśli skupimy się na początek na samym wyglądzie zewnętrznym. Biała (!) obudowa, przystosowana do stawiania w pionie lub w poziomie, jest aż o ok. 40 procent mniejsza od zwykłego Xbox One i przyciąga oko całkiem ciekawym designem.

W środku urządzenia znajdzie się m.in. 2-terabajtowy dysk twardy i układ graficzny, który obsłuży zarówno rozdzielczość 4K, jak i wyświetlanie obrazu w technologi HDR (High Dynamic Range). Innymi słowy, Xbox One S jest gotowy do obsługi najlepszych współczesnych telewizorów. Usprawniony został również kontroler (gamepad) sprzedawany w komplecie z nową konsolą.

Rzecznik prasowy Microsoftu, zapytany o przeciek informacji dotyczących Xbox One S, zachował się dość interesująco. Nie potwierdził, ale i nie zaprzeczył. Szczerze mówiąc, napisał tylko tyle: ” ̄\_(ツ)_/ ̄ „.

Największymi niewiadomymi są w tym momencie cena nowej konsoli i data jej rynkowej premiery. Ale obu rzeczy dowiemy się pewnie już niebawem.

0
Źródło: Neogaf.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.