Xiaomi Redmi 3S za ok. 100 dolarów

Jeśli chodzi o cenę, Xiaomi Redmi 3S zapowiada się naprawdę atrakcyjnie. Już w momencie debiutu wyceniono tego smartfona na 699 juanów, czyli ok. 106 dolarów. Wiadomo jednak, że po pewnym (nawet niezbyt długim) czasie ta cena jeszcze spadnie.

Sercem smartfona jest 8-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 430, wspomagany przez 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci na dane. W sprzedaży pojawiła się także droższa wersja Redmi 3S (ok. 136 dolarów), z 3 GB pamięci RAM i 32 GB na dane. Jak na smartfona ekonomicznego, z dolnego segmentu rynku to naprawdę niezła specyfikacja.

Obie wersje wyposażone są w podwójny slot kart SIM (zamiast jednej z kart można też włożyć Micro SD) i moduł aparatu fotograficznego z matrycą o 13 mln pikseli, oferującego funkcję HDR i szybkie ustawianie ostrości (0,1 s). Przedni aparat ma sensor o rozdzielczości 5 mln pikseli. Telefon nie obsługuje za to łączności 4G LTE.

Smartfon oferowany będzie w trzech odmianach kolorystycznych: srebrno-białej, szaro-czarnej i złotej. Na początku na rynku chińskim, ale w przyszłości także prawdopodobnie na innych rynkach, takich jak Indie czy Brazylia.