Za 9 lat w tym kraju nie kupisz samochodu na benzynę

Prawdopodobnie pozostaje tylko kwestią czasu, zanim samochody elektryczne staną się nowym standardem na wszystkich drogach. Norwegia właśnie zdecydowała, że już w 2025 roku w ich kraju nie będzie można kupić aut na benzynę i ropę.

Norwegia to najbardziej ekologiczny kraj w Europie. To właśnie tam powstały pierwsze w UE stacje ładowania pojazdów elektrycznych Tesli, a co czwarty kupowany samochód wyposażony jest w elektryczny napęd. Chcąc jeszcze bardziej przyspieszyć ewolucję, która jest nieunikniona, władze Norwegii zdecydowały, że od 2025 roku sprzedaż samochodów na benzynę i ropę zostanie zakazana. Oczywiście nie znaczy to, że takie auta błyskawicznie znikną z dróg, ale z pewnością stopniowo ograniczy się ich udział.

Norwegia nie jest pierwszym krajem, który zamierza zmienić wkrótce prawo w tej sprawie. Wcześniej o podobnym pomyśle dyskutowano w Indiach i w Holandii.

0
Źródło: Ubergizmo.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.