Aktualizacja do Linux Mint 18 nie będzie łatwa…

Clement Lefebvre, szef zespołu odpowiedzialnego za Linux Mint, opublikował właśnie informacje na temat aktualizacji wersji 17.3 do 18.0. Tęskniliście za linuxową konsolą? To świetnie, bo znowu ją odwiedzicie.

Jak tłumaczy Clement Lefebvre, użytkownicy systemu Linux Mint powinni przejść na najnowszą, osiemnastą wersję systemu „tylko wtedy, gdy mają ku temu powód”. Bo, jak argumentuje, „jak coś nie jest popsute, to tego nie naprawiaj”. Dość oryginalne podejście twórcy oprogramowania, któremu zależy na jego dalszym rozwoju.

Co więcej, aktualizacja nie będzie widoczna dla systemowego modułu aktualizacji. Będzie jej można dokonać wyłącznie z wiersza poleceń komendą „mintupgrade”. Twórca twierdzi jednak, że najlepiej będzie, jak użytkownicy wykonają kopię zapasową swoich danych a następnie przeprowadzą czystą instalację nowego systemu operacyjnego. Utrudnienia w aktualizacji Lefebvre tłumaczy dużą ilością zmian, jakie wprowadza nowa wersja.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.