Apple rozważa funkcję blokady aparatu podczas koncertów

W poprzednim miesiącu pisaliśmy o technologii startapu Yondr, która blokuje dostęp do smartfonów na czas wydarzeń kulturalnych. Teraz do sieci wyciekł wniosek patentowy Apple'a, który opisuje bardziej dogodne rozwiązanie.

Technologia Yondr polegała na wkładaniu smartfonów przed koncertem do specjalnych pokrowców, których odblokowanie następowało dopiero po wyjściu ze specjalnej sekcji. Apple już w 2011 roku pracował nad o wiele lepszym pomysłem. Gigant z Cupertino rozważał umieszczenie na scenie nadajników podczerwieni, które blokowałyby w smartfonie możliwość wykonywania zdjęć i nagrywania filmów. Równocześnie jednak użytkownik mógłby dalej korzystać z innych opcji iPhone’a, więc byłoby to rozwiązanie nie ingerujące mocno w funkcjonalność urządzenia.

Patent zakładał także wykorzystanie nadajników podczerwieni w np. obiektach muzealnych. Wówczas wystarczyłoby najechać aparatem smartfonu na dany obiekt, by wyświetlić na ekranie informacje o danym przedmiocie. Technologia nieco wygodniejsza niż NFC, bo nie wymagałaby bliskiej odległości. Niestety nie wiadomo czy Apple zamierza kiedykolwiek wykorzystać stworzony przez siebie patent.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.