Chiny: media społecznościowe nie mogą być wiarygodnym źródłem informacji

Jak podaje chińska agencja prasowa Xinhua, władze Chin zdecydowały się na zmianę przepisów dotyczących mediów. Od dzisiaj portale, radio, czy telewizje informacyjne w Chinach nie mogą bazować na informacjach z mediów społecznościowych, gdyż te często okazują się być niewiarygodne.

Urząd, który podjął tę decyzję nazywa się (po przetłumaczeniu na polski): Chińską Administracją ds Cyberprzestrzeni. I według jego wytycznych chińskie media nie mogą już traktować mediów społecznościowych, jako źródeł publikowanych przez nich informacji.

Na pierwszy rzut oka wydaje się być to świetnym zabiegiem – media staną się o wiele bardziej rzetelne, znikną plotki i historie wyssane z palca. Jednak w praktyce oznacza to również koniec z dużą liczbą przecieków dotyczących chociażby nowych telefonów, o których tak bardzo lubicie czytać.

W informacjach o nowych przepisach w Chinach nigdzie nie znaleźliśmy ewentualnych konsekwencji, jakie może ponieść portal (lub inne medium), jeśli wbrew ustaleniom postanowi powołać się na informacje opublikowane w chińskich mediach społecznościowych.

Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.