DirectX 12: Radeon i GeForce w jednym PC stały…

Najnowsza wersja multimedialnego zestawu API Microsoftu pozwala na łączenie wydajności kart graficznych od różnych producentów. Teraz twórcy gier będą to mogli wykorzystać w łatwiejszy sposób.

Masz jednego Radeona i jednego GeForce’a? Dzięki Windows 10 i wbudowanego w niego DirectX-a 12 nie musisz wybierać i możesz umieścić obie karty graficzne w komputerze, by gry i inne programy mogły wykorzystywać ich łączną moc obliczeniową i najlepsze cechy. Jest tylko jeden problem.

Do tej pory programiści musieli sami dodawać odpowiednie mechanizmy do kodu gry, by ta mogła wykorzystać obie karty graficzne. W efekcie bardzo niewiele gier to potrafi, bo implementacja tej funkcji jest czasochłonna, a grono potencjalnych zainteresowanych relatywnie niewielkie.

Dlatego też Microsoft zdecydował się rozwiązać ten problem… częściowo. Uaktualnienie DirectX 12 zautomatyzuje część procedury, choć zdecydowanie nie da tak dobrych efektów niż samodzielne zaprogramowanie gry przez programistę.

Nie wiadomo kiedy dokładnie uaktualnienie zostanie udostępnione.

Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.