Dzięki Pokémon GO Nintendo jest już więcej warte niż Sony!

Pokemony podbijają świat, a Nintendo dzięki nim podbija... giełdę! Dzięki popularności jednej gry mobilnej akcje Nintendo dwukrotnie zwiększyły swoją wartość!

Nintendo dzięki temu warte jest obecnie 40 miliardów dolarów. To więcej niż Sony – kolejna japońska firma produkująca konsole, która od 6 lat nie musiała martwić się o swoją pozycję względem Nintendo.

Sukces ten Nintendo zawdzięcza tylko i wyłącznie swojej (przygotowanej przez Niantic – twórców innej gry AR, Ingress) mobilnej grze Pokémon GO, o której zapewne słyszeliście już nie raz, ponieważ… prawie wszyscy w nią grają!

Ciekawi nas, czy Nintendo postanowi „pójść za ciosem” i pokazać światu jeszcze kilka tak dobrych projektów jak Pokemony. Dobrym początkiem jest odświeżona wersja konsoli NES, ale umówmy się – odgrzewane kotley są oczywiście przepyszne, ale wolelibyśmy zobaczyć coś nowego.

0
Źródło: Twitter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.