Elon Musk: autopilot Tesli może uratować pół miliona ludzi rocznie

CEO Tesli, Elon Musk stwierdził, że gdyby funkcja autopilota znana z elektrycznych samochodów Tesli weszłaby do powszechnego użytku (czytaj: byłaby montowana we wszystkich samochodach), rocznie w wypadkach drogowych zginęłoby pół miliona mniej osób.

Wypowiedź Muska dotyczyła artykułu opublikowanego w Fortune Magazine, w którym autor zarzucał Tesli lekkomyślność, jeśli chodzi o funkcję autopilota dostępną w wybranych modelach Tesli (Autopilot dostępny jest w: Modelu S, X i nadchodzącym Modelu 3).

Musk skrytykował artykuł na Twitterze i wysłał autorowi e-maila, w którym napisał dość dosadnie: „Proszę, poświęć 5 minut na zrobienie cholernych wyliczeń, zanim napiszesz artykuł, który wprowadza opinię publiczną w błąd”. Musk w dalszej części wiadomości twierdzi, że funkcja autopilota opracowana przez Tesla Motors jest na tyle dobra, żeby zapobiec ok. połowie śmiertelnych wypadków.

Artykuł w Fortune Magazine został opublikowany w związku z tragiczną śmiercią kierowcy Tesli, który zginął w wypadku samochodowym.

Źródło: carkeys
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.