HTC 10: milion sprzedanych telefonów w rok

Wieści krążące wokół tematu "HTC znów sobie nie radzi", niestety, nie zaskakują już nikogo. Nie inaczej jest z HTC 10, a więc najnowszym sztandarowym modelem, który sprzedaje się wyjątkowo słabo.

HTC 10 to najlepszy telefon, jaki HTC ma w swojej ofercie. Czy okazał się od dawna upragnionym hitem sprzedażowym? Cóż, według danych firmy Trendforce, telefon znalazł raptem milion nabywców. Dla porównania, sprzedane egzemplarze takiego Galaxy S7 liczy się w dziesiątkach milionów.

HTC traci też rynek w ujęciu ogólnym. W sumie zdołał sprzedać mniej niż 14 milionów telefonów, a więc o 27 proc. mniej niż w ubiegłym roku. Właściwie jedyną dziedziną, w której HTC odnosi jakieś sukcesy, to wirtualna rzeczywistość, ale nawet to może się szybko skończyć. HTC nie jest bowiem właścicielem żadnej z technik wykorzystywanych przez gogle Vive, a mająca do nich prawa firma Valve chce je udostępniać również innym producentom gogli.

Źródło: TrendForce
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.