Huawei promuje aparat w P9 zdjęciem z lustrzanki

Zdjęcie opublikowane na profilu Google+ chińskiego producenta próbuje pokazać możliwości podwójnego aparatu w Huawei P9 - jest piękne, ma przyzwoity balans kolorów i nawet flary, które nadają klimatu. Jest tylko jeden problem - to zdjęcie nie zostało wykonane smartfonem, a lustrzanką.

Gdyby takie zdjęcia można było wykonać smartfonem, od razu sprzedałabym swojego Nikona. Huawei tą fotografią ściągnął na sobie uwagę całej branży, ale chyba nie o taki efekt mu chodziło. Zdjęcie, które widzicie powyżej zostało opublikowane na firmowym profilu Google+ producenta z następującym podpisem:

„Udało nam się uchwycić cudowny wschód słońca z Ellą Deliciously. Podwójny aparat Leica w #HuaweiP9 sprawia, że robienie zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych to czysta przyjemność. Odkryjcie na nowo smartfonową fotografię i podzielcie się z nami Waszymi zdjęciami wschodów słońca.”

Jak widzicie Huawei nie powiedział wprost, że to właśnie zdjęcie było robione P9, ale sugestia była jasna. Dlatego właśnie redaktorzy Android Police postanowili przyjrzeć się bliżej fotografii. Nie było to trudne – Google+ zapisuje dane EXIF plików, które opisują dokładne parametry zdjęć. Z danych tych wynika, że fotografia została wykonana Canonem EOS 5D MK III z obiektywem EF70-200 f/2.8L IS II USM. To sprzęt o wartości około 19 tysięcy złotych.

Wpadka działu marketingu czy zamierzone działanie producenta? Tego nie dowiemy się nigdy. W oficjalnym komunikacie prasowym Huawei przeprosił za całą sytuację i przyznał, że zdjęcie zostało wykonane lustrzanką podczas kręcenia reklamy Huawei P9:

„Wczoraj na jednym z naszych kanałów w mediach społecznościowych opublikowano zdjęcie, które nie zostało wykonane za pomocą smartfona Huawei P9. Obraz ten powstał podczas nagrywania reklamy Huawei P9. Ze względu na jego walory artystyczne zdecydowaliśmy się go udostępnić, aby był inspiracją dla członków naszej społeczności. Przyznajemy, że powinniśmy zwrócić większą uwagę na czytelny opis przy tej fotografii. Nigdy nie było naszą intencją wprowadzić w błąd odbiorców, za co najmocniej przepraszamy. Informujemy, że wpis został usunięty.

Powiązane treści:

Najlepsza lustrzanka cyfrowa – ranking aparatów

Źródło: theverge.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.