iPhone na zawsze zmienił świat. Czy Microsoft ma podobny produkt w swojej ofercie?

Mówi się, że gdy iPhone przestanie się dobrze sprzedawać, to Apple może zwijać się z rynku. Microsoft również polega na takim produkcie, a Satya Nadella, szef firmy, potrafi nawet go wskazać.

Gdy pojawił się iPhone, zmienił właściwie wszystko. Dziś każdy, niezależnie od tego czy jest entuzjastą technologii czy też „zwykłym użytkownikiem”, ma w kieszeni smartfon i z niego aktywnie korzysta, niekoniecznie do SMS-ów i połączeń głosowych. Microsoft też ma taki produkt w ofercie, zdaniem Satyi Nadelli. I nie jest to Windows.

Satya Nadella ma na myśli „najdoskonalszy kalkulator świata”, czyli aplikację Excel. Faktycznie, choć edytor arkuszy kalkulacyjnych Microsoftu ma liczną konkurencję, tak nadal jest uważany za narzędzie niezrównane i informatyczną podstawę każdego przedsiębiorstwa.

Excel pojawił się po raz pierwszy na rynku w 1985 roku. Na początku był dostępny wyłącznie na komputery Apple Macintosh.

0
Źródło: Business Insider
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.