KickassTorrents wyłączone, właściciel zatrzymany przez policję

Jedna z najpopularniejszych stron poświęconych torrentom na świecie została wczoraj wyłączona, tuż po zatrzymaniu jego właściciela.

Zgodnie z oświadczeniem amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości, 30-letni Ukrainiec, Artem Vaulin ignorując toczące się przeciwko niemu postępowania cywilne dotyczące naruszania własności intelektualnej starał się unikać organów ścigania poprzez standardowe dla stron propagujących piractwo wybiegi – kupował serwery zlokalizowane w różnych państwach świata i ciągle przenosił domeny. W końcu jednak został zatrzymany wczoraj na terenie Polski na prośbę amerykańskiej policji, gdzie oczekiwał będzie na ekstradycję do USA. W procesie ścigania pomogły dwie duże firmy – Apple i Facebook-, które przekazały policji dane logowania ze swoich serwisów i adresy IP.

Vaulin oskarżony będzie o prowadzenie najbardziej popularnej strony służącej do wymiany plików wartych ponad miliard dolarów. Z samych tylko reklam mężczyzna miał zarabiać około 12,5-22,3 milionów dolarów rocznie. Vaulinowi grozi teraz 25 pozbawienia wolności.

0
Źródło: torrentfreak.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.