LG inwestuje 1,75 mld dolarów w elastyczne ekrany

Elastyczne ekrany OLED wykorzystywane są obecnie w kilku gałęziach przemysłu - telewizorach, smartfonach i ubieralnych technologiach. LG - największy producent ekranów LCD - jest przekonany, że wkrótce wygięte ekrany zastąpią starsze technologie.

Aktualnie największym producentem ekranów OLED jest Samsung. Biorąc pod uwagę rosnące zapotrzebowanie na tę technologię, LG zamierza zainwestować w elastyczne OLED-y aż 1,75 mld dolarów. Pieniądze te zostaną wydane m.in. na uruchomienie nowej ścieżki produkcyjnej ekranów o małej i średniej wielkości. Linia ta zostanie uruchomiona w drugiej połowie 2018 roku, a jej wydajność ma oscylować wokół 15 tysięcy arkuszy wejściowych (1,5 x 1,85 m) miesięcznie.

Inwestycja jest o tyle interesująca, że LG nie jest w najlepszej kondycji finansowej. Zysk operacyjny w drugim kwartale wyniósł aż o 91-procent mniej niż w ubiegłym roku.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.