Motoryzacyjne korporacje błagają o pieniądze europejskich podatników

Olbrzymia grupa przedsiębiorstw związanych z motoryzacją i łącznością bezprzewodową, w tym Orange, Deutche Telekom, BMW, Volkswagen i Toyota, wywiera presję na unijnych urzędnikach. Domagają się wsparcia finansowego.

Autonomiczne pojazdy to najnowsza rewolucja w dziedzinie motoryzacji. Właściwie wszyscy wielcy gracze na rynku samochodowym i software’owym inwestują w nowe technologie związane z „samodzielnymi” samochodami. Te firmy są zdania, że w dalszy rozwój powinny aktywnie zaangażować się w rządy poszczególnych krajów. W tym finansowo.

Unia Europejska miałaby sfinansować testowanie tych pojazdów na jej obszarze. Testy miałyby objąć podróże długodystansowe uwzględniające przełączanie się pomiędzy różnymi operatorami komórkowymi i warunkami na drodze. Testy będą też uwzględniać analizę obciążenia dla sieci komórkowych, z uwagi na wymagane przez te samochody duże przepustowości łącz.

Komisja Europejska do tej pory była entuzjastycznie nastawiona do badań nad autonomicznymi pojazdami i modernizowania aktualnie obowiązującego prawa do tego zupełnie nowego rodzaju transportu. Nie było jednak do tej pory mowy o wsparciu badań nad nimi i nie wiadomo jaka decyzja zostanie w tej sprawie podjęta.

Źródło: EurActiv.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.