Nokia wraca do gry?

W maju br. fiński producent zapowiedział, że powróci na rynek smartfonów. Spodziewano się wówczas, że Nokia zadebiutuje w okolicach 2017 roku, kiedy to umowa z Microsoftem posiadającym prawa do mobilnego działu producenta w końcu wygaśnie. Tymczasem już teraz pojawiają się pierwsze plotki na temat nowych smartfonów.

Nokia w ostatnich latach nie miała szczęścia na rynku smartfonów. Być może jednak powrót do samodzielności przełamie złą passę. Według nieoficjalnych źródeł Nokia w pierwszej kolejności postanowi celować w wysoką półkę. Przygotowywane są już dwa smartfony (5,2 i 5,5-calowe) z Androidem, które mają cechować się wysoką jakością wykonania, wodoszczelną obudową (IP68) oraz ekranami o rozdzielczości 2K. W obu urządzeniach znaleźć ma się także Qualcomm Snapdragon 820. Nowe smartfony mają pojawić się najpierw na rynku Chińskim. Premiery możemy spodziewać się nie wcześniej niż pod koniec br.

0
Źródło: Ubergizmo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.