NuAns Neo: dziwaczny smartfon z Windows 10

Już na Kickstarterze. I idzie jak burza!

NuAns Neo z założenia przeznaczony jest do zastosowań biznesowych, o czym świadczy m.in. pełna obsługa technologii Continuum (smartfon zastępuje komputer). Jego zaletą jest też niewątpliwie wygląd, który da się w znacznym stopniu modyfikować i dostosowywać do upodobań użytkownika.

Jeśli chodzi o parametry techniczne, mamy jednak do czynienia z typowym „przeciętniakiem”, który nie przyprawi nikogo o przyśpieszone bicie serca swoją wydajnością i mocą obliczeniową, ale z drugiej strony spokojnie da sobie radę we wszystkich zastosowaniach. Sercem tego 5-calowego telefonu jest układ Snapdragon 617, wspomagany przez 2 GB pamięci RAM i 16 GB na dane (plus Micro SD do 128 GB). Na uwagę zasługuje spory akumulator (3350 mAh), a także złącze USB typu C. Przedni aparat ma matrycę o rozdzielczości 5 mln pikseli, zaś tylny – 13 mln.

Twórcy smartfona chcą zebrać poprzez finansowanie społecznościowe 725 tysięcy dolarów i już – w ciągu kilkunastu godzin – zebrano ponad 50 tysięcy dolarów. A zatem zbiórka powinna być udana.