Nvidia GeForce GTX 1080 i GTX 1070 mają problem z obsługą HTC Vive

GTX 1080 i GTX 1070 to dwie najnowsze i bardzo wydajne karty Nvidii, stworzone m.in z myślą o wirtualnej rzeczywistości. Niestety, okazuje się, że karty mają problem z obsługą gogli HTC Vive. Problemem jest podobno złącze DisplayPort.

Problem pojawia się, kiedy spróbujemy podłączyć HTC Vive do jednego z portów DisplayPort w GTX 1070 lub GTX 1080. Użytkownicy opisują ten problem zarówno na forum Nvidii, jak i w serwisie Reddit pisząc wprost, że HTC Vive nie działa z ich najnowszą kartą graficzną, którą dopiero co wymienili.

Nvidia ogłosiła, że aktualnie przygląda się całej sprawie. Było to miesiąc temu – do tej pory żadna aktualizacja sterowników nie „poradziła” sobie z tym problemem. Oczywiście zawsze można podłączyć Vive do portu HDMI – wtedy gogle działają bez zarzutu. Problem jednak polega na tym, że GTX 1080 i GTX 1070 zostały wyposażone tylko w jeden port HDMI, przez co wielu użytkowników używa go do podłączenia innego urządzenia na stałe.

Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.