Odchodzi Evernote dla Windows, niech żyje Evernote dla Windows!

Firma Evernote właśnie ogłosiła, że aplikacja Evernote Touch zniknie ze Sklepu Windows. Zostanie jednak zastąpiona przez zupełnie inną, która dla użytkowników wersji Touch pojawi się jako aktualizacja.

Evernote jako jeden z pierwszych wykorzysta istotną nowość, jaką zapewni aktualizacja Anniversary Update dla Windows 10. Owa aktualizacja pozwala twórcom na umieszczanie klasycznych aplikacji Win32 w nowoczesnym Sklepie Windows i na wynikającą z tego łatwość zarządzania nimi.

Dlatego też Evernote pozbywa się aplikacji Evernote Touch i przestaje ją wspierać. Na jej miejscu pojawi się klasyczny, pulpitowy Evernote, ale ze wszystkimi zaletami, jakie daje Sklep Windows, a więc nadzór nad aplikacją, możliwość publikowania szybkich aktualizacji i izolacja programu od reszty systemu, w tym systemowych plików czy Rejestru.

Nowa aplikacja (dla istniejących użytkowników w formie aktualizacji) pojawi się tego samego dnia, co Windows 10 Anniversary Update, a więc drugiego sierpnia.

0
Źródło: Evernote
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.