Playstation VR otrzyma „tryb kinowy”

Nie ważne, jak wielki jest wasz telewizor. Ekran kinowy zawsze będzie większy. Z tego założenia wychodzi firma Sony, która zdecydowała się na wyposażenie swoich gogli Playstation VR w tryb kinowy. Co to jest tryb kinowy zapytacie?

W tym trybie PSVR pozwoli na uruchomienie dowolnej gry w trybie kinowym, czyli: zakładamy gogle od Sony na głowę, uruchamiamy sobie dowolną grę, a przed oczami wita nas ogromny ekran kinowy, który zastąpi nam telewizor.

Sony udostępni trzy rozmiary ekranów: 117 cali, 163 cale i 226 cali. Ten największy zmusi nas do rozglądania się na boki, ten najmniejszy natomiast pozwoli objąć się wzrokiem bez poruszania nią i, co więcej, zawsze będzie wyświetlany w centrum naszego pola widzenia, bez względu na to, czy poruszamy głową czy nie. W praktyce oznacza to, że będzie można położyć się wygodnie na kanapie, z głową na mięciutkiej poduszeczce i grać na 163 calach na leżąco.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.