Pokemon Go: akcje Nintendo lecą w dół

Tuż po premierze Pokemon Go Nintendo zaliczyło olbrzymi skok na giełdzie - akcje podwoiły swoją wartość i przez chwilę japoński wydawca był wyceniany wyżej niż Sony. Sztuczna bańka musiała jednak kiedyś pęknąć.

Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie fakt, że Nintendo posiada tylko 32% akcji firmy The Pokemon Company, która jest bezpośrednim wydawcą gry Pokemon Go. Spora część przychodów z produkcji trafia bezpośrednio do twórców – studia Niantic Labs. Popularność aplikacji ma zatem słaby wpływ na poprawę przychodów Nintendo.

O tym właśnie fakcie poinformował sam wydawca na konferencji prasowej przygotowanej przed kwartalnym sprawozdaniem finansowym, na którym Nintendo zamierza określić też przewidywane zyski z kolejnych miesięcy. Na efekt nie trzeba było długo czekać. Akcje Nintendo spadły aż o 18% – tak dużego spadku firma nie odnotowała od 1990 roku. Mimo to wartość firmy (6,4 mld dolarów) jest i tak większa niż przed premierą Pokemon Go.

0
Źródło: VG24/7.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.