Pokémon Go ma, dosłownie, podbić świat

Gra Pokémon Go w kilkadziesiąt godzin od premiery stała się fenomenem na rzadko spotykaną skalę. Gra na razie jest dostępna w nielicznych krajach, ale to się wkrótce zmieni.

Pokémon Go jest dostępne w niektórych krajach, w tym w Polsce, w Sklepie Play i Apple App Store. Jednak jak zdradza John Hanke, szef studia Niantic odpowiedzialnego za grę, produkcja wkrótce będzie dostępna na 200 nowych rynkach na całym świecie i ma się to wydarzyć „relatywnie szybko”. Niantic pracuje też nad zwiększeniem wydajności swoich serwerów, by te mogły sobie poradzić z absurdalnie wysoką popularnością gry.

Co ciekawe, jednym z nowych krajów będzie Japonia. Ojczyzna Pokemonów z jakichś względów nadal nie została dodana do obsługiwanych rynków, ale to zapewne zmieni się bardzo szybko. Niantic współpracuje też z Google’em nad wydaniem gry w Korei Południowej, w której usługa Map Google wykorzystywana przez grę jest ze względów bezpieczeństwa ograniczona w funkcjonalności.

0
Źródło: Reuters.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.