Pokemony w Minecrafcie

O grze studia Mojang można powiedzieć bardzo wiele - to nie tylko marketingowa żyła złota, to także pole do popisu dla wyobraźni zdolnych programistów i projektantów. Jeden z nich właśnie odtworzył popularną grę w środku...gry.

W ubiegłym roku jeden z moderów przedstawił imponujący projekt – stworzył w Minecrafcie w pełni działający telefon. Teraz z kolei możemy podziwiać kolejny ciekawy pomysł. Użytkownik Reddita o nicku Requak stworzył w grze replikę Game Boya Advance, na którego olbrzymim ekranie można zagrać w Pokemon FireRed! Tytuł nie jest jeszcze w 100% ukończony – brakuje m.in. dialogów i walk, które jakby nie patrzeć stanowią esencję gry. Z drugiej jednak strony udało się zaimplementować edytor mapy.

Autor będzie w dalszym ciągu rozwijać swój projekt, ale gracze, którzy już teraz chcą zobaczyć jak wygląda konsola GBA w Minecrafcie mogą już teraz pobrać mapę. Szczegóły opisane są pod tym linkiem. Całość udało się stworzyć dzięki ostatniej aktualizacji gry, która dodała tzw. bloki struktur.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.