Pokemony w Minecrafcie

O grze studia Mojang można powiedzieć bardzo wiele - to nie tylko marketingowa żyła złota, to także pole do popisu dla wyobraźni zdolnych programistów i projektantów. Jeden z nich właśnie odtworzył popularną grę w środku...gry.

W ubiegłym roku jeden z moderów przedstawił imponujący projekt – stworzył w Minecrafcie w pełni działający telefon. Teraz z kolei możemy podziwiać kolejny ciekawy pomysł. Użytkownik Reddita o nicku Requak stworzył w grze replikę Game Boya Advance, na którego olbrzymim ekranie można zagrać w Pokemon FireRed! Tytuł nie jest jeszcze w 100% ukończony – brakuje m.in. dialogów i walk, które jakby nie patrzeć stanowią esencję gry. Z drugiej jednak strony udało się zaimplementować edytor mapy.

Autor będzie w dalszym ciągu rozwijać swój projekt, ale gracze, którzy już teraz chcą zobaczyć jak wygląda konsola GBA w Minecrafcie mogą już teraz pobrać mapę. Szczegóły opisane są pod tym linkiem. Całość udało się stworzyć dzięki ostatniej aktualizacji gry, która dodała tzw. bloki struktur.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.