Samsung: wyłączność na materiały VR z Rio 2016

Chcesz obejrzeć zmagania olimpijskie w 360 stopniach? Zainwestuj w Gear VR.

Telewizja NBC, która jest odpowiedzialna za rejestrowanie wydarzeń na Rio 2016, zdecydowała się na dość kontrowersyjny ruch: zamierza udostępniać nagrywane przez siebie materiały VR 360 stopni poprzez TV Everywhere w swojej aplikacji NBC Sports wyłącznie użytkownikom gogli Samsung Gear VR. Na dodatek będzie to udostępnianie płatne.

NBC obiecuje, że będzie to co najmniej 85 godzin materiałów VR, obejmujących między innymi ceremonie otwarcia i zakończenia, mecze koszykówki mężczyzn, gimnastykę artystyczną, siatkówkę plażową, skoki do wody, boks, szermierkę oraz najciekawsze momenty z innych dyscyplin sportowych.

Jeśli chcielibyście zobaczyć igrzyska „od środka”, dzięki materiałom VR i goglom nałożonym na głowę, ale nie macie ochoty kupować Samsunga Gear VR i płacić za materiały od NBC, to jedna rzecz może być pocieszająca – nie będą to materiały nadawane na żywo. Jeśli ktoś będzie chciał na bieżąco śledzić zmagania sportowców i przeżywać wszystko na świeżo, jedynym wyjściem pozostaje oglądanie materiału telewizyjnego w tradycyjnej formie.