Seagate: dysk 10 TB dla użytkowników domowych

To nie jest jakiś specjalny dysk dla serwerów, ale zwyczajny dysk twardy, jaki możesz zainstalować w swoim domowym komputerze. Jeśli tylko potrzebujesz dużej ilości miejsca na dane.

Przechowywanie pobranych gier, dużej liczby zdjęć a zwłaszcza filmów (w tym w rozdzielczości 4K) – powodów do kupna pojemnego dysku twardego może być wiele. W takim wypadku warto zainteresować się jednym z trzech modeli 10-terabajtowych dysków twardych zaprezentowanych przez Seagate. BarraCuda Pro wyróżnia się tym, że… niczym się specjalnie nie wyróżnia. Nie jest to specjalny model dla serwerów albo nagrywających non stop systemów bezpieczeństwa, ale zwyczajny model w formacie 3,5 cala, z talerzami wirującymi z prędkością 7200 razy na minutę (transfer do 220 MB/s). I pojemnością 10 TB (plus 64 GB pamięci DRAM).

OK, jest jedna rzecz, która w tym dysku taka zupełnie zwyczajna nie jest – cena. Seagate Barracuda Pro kosztuje 535 dolarów, czyli w prostym przeliczeniu ponad 2100 zł. Za rekordową pojemność trzeba więc rekordowo płacić.

0
Źródło: Seagate
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.