Sharktivity: Takiej aplikacji jeszcze nie było!

Atlantic White Shark Conservancy w Massachusetts opracowało aplikację, która pozwala śledzić rekiny poruszające się w pobliżu okolicznych plaż. Dzięki niej surferzy i kąpiący się w oceanie ludzie mogą być ostrzegani przed pojawieniem się groźnych drapieżników.

W 2013 roku władze Australii wykazały się innowacyjnym pomysłem – ponad 300 morskich drapieżników wyposażono w radionadajniki. Gdy otagowany rekin zbliżał się do wybrzeża, stosowne służby powiadamiały okolicznych mieszkańców za pośrednictwem Twittera o potencjalnym niebezpieczeństwie.

Teraz Amerykanie stworzyli własną aplikację – niestety wydaje się ona działać dużo gorzej. Sharktivity nie polega bowiem na żadnych sensorach umieszczonych na rekinach, a na zgłoszeniach badaczy, ratowników i osób, które widziały w okolicy morskich drapieżników. Przydatność takiej apki jest póki co bardzo znikoma- zwłaszcza, że ograniczono ją tylko do Wschodniego Wybrzeża.

Z drugiej jednak strony ataki rekinów zdarzają się bardzo rzadko. W ubiegłym roku na świecie odnotowano tylko 98 takich przypadków, z czego 6 zakończyło się tragedią.

Źródło: Csmonitor.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.