Skype (ponownie) trafia na Linuxa

Właśnie ruszyły testy zupełnie nowej aplikacji klienckiej usługi Skype na systemy linuxowe. Aplikacja, na razie w wersji alfa, ma być równie dobra, co jej odmiany na Windows czy macOS-a.

Nowa aplikacja kliencka wykorzystuje protokół WebRTC, w przeciwieństwie do zamkniętego, własnościowego w aktualnie oferowanej, antycznej już edycji która ostatnią aktualizację widziała w połowie 2014 roku. Nowy Skype został właściwie napisany od nowa. Warto pamiętać, że jedyne systemy linuxowe, którym Microsoft do tej pory poświęcał szczególną uwagę, to Chrome OS i Android. Teraz to się zmienia.

Aplikacja wykorzystuje ten sam pomysł na interfejs, co jej wersje na inne systemy operacyjne. Umożliwia też wysyłanie plików, zdjęć, filmów i emotek, tak jak na innych platformach. Nowy Skype, do pobrania z tego adresu, ma jednak na razie status alfa. To oznacza, że Microsoft jest świadomy obecności w niej wielu błędów i niedoróbek, które teraz będą usuwane.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.