Spector: bardzo (po)ręczny skaner

Fiona O'Leary, studentka Royal College of Art w Massachusetts zaprojektowała bardzo ciekawy gadżet, który przyda się każdemu projektantowi z zamiłowaniem do typografii. Oto Spector.

Spector from Fiona O’Leary on Vimeo.

Spector to mały skaner, wyglądem przypominający trochę pieczątkę, który potrafi zeskanować tekst, rozpoznać użytą czcionkę i paletę kolorów oraz przesłać te dane bezpośrednio do Adobe InDesign.

Projekt powstał, ponieważ O’Leary chciała ułatwić sobie proces projektowania tekstu do druku. Spector umożliwia skopiowanie layoutu, który zainteresuje użytkownika i błyskawiczną pracę nad nim w programie Adobe InDesign.

Gadżet jak na razie potrafi zidentyfikować 7 czcionek, łącznie z ich rozmiarem, odstępami pomiędzy znakami i innymi parametrami, które zna każdy, kto korzysta z zaawansowanych programów do składania tekstu. O’Leary jeszcze nie zdecydowała, czy chce aby jej urządzenie trafiło do masowej sprzedaży, ale ma jeszcze sporo czasu – najpierw musi udoskonalić prototyp.

Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.