Verizon kupuje Yahoo

Za niemal 5 miliardów dolarów.

Verizon już od pewnego czasu chce być kimś więcej niż tylko operatorem telekomunikacyjnym. W ubiegłym roku za 4,4 miliardy dolarów kupił AOL, jednego z głównych, amerykańskich dostawców internetowych.

Yahoo w ostatnich miesiącach nie radziło sobie najlepiej (440 milionów straty w drugim kwartale br.). Od lutego wiemy też, że koncern szukał inwestorów. Wygląda na to, że w końcu udało się znaleźć dobrego oferenta. W pierwszym kwartale przyszłego roku Verizon ma zakupić Yahoo za kwotę 4,8 miliardów dolarów. Dzięki temu baza klientów amerykańskiego operatora może znacząco wzrosnąć – wyszukiwarka Yahoo i inne powiązane z nią strony przyciągają do siebie ponad miliard użytkowników miesięcznie.

Marissa Mayer, szefowa Yahoo tak skomentowała przypieczętowanie transakcji: „Yahoo to firma, która zmieniła świat i zamierzamy dalej to robić dzięki kooperacji z Verizonem i AOL”.

Warto przypomnieć, że w 2008 roku chrapkę na Yahoo miał Microsoft. Wówczas proponował on 44,6 miliardów dolarów za wszystkie akcje koncernu. Yahoo odrzucił jednak ofertę, gdyż uznał ją za zbyt niską.