W tej restauracji to robot będzie przygotowywał hamburgery

W 2012 roku startup Momentum Machines zelektryzował wszystkich swoją wizją robota, który potrafił samodzielnie przyrządzić hamburgera, łącznie z krojeniem warzyw i smażeniem mięsa. Teraz ta sama firma zamierza otworzyć w San Francisco pierwszą "zrobotyzowaną" restaurację.

Przygotowywanie posiłków w restauracjach typu fast food wymaga zręczności. Robot firmy Momentum Machines jest w stanie przygotować 400 burgerów w godzinę i to w zdecydowanie bardziej higieniczny sposób od zwykłych pracowników. Ograniczenie liczby pracowników pomoże też restauracji obniżyć koszty własne – nawet do 90 tysięcy dolarów rocznie.

Z ogłoszenia o pracę w Momentum Machines wynika, że twórcy zamierzają wkrótce otworzyć w San Francisco restaurację, która jako pierwsza zaprezentuje niezwykłe osiągnięcia w dziedzinie technologii przygotowywania żywności i zapewni „nieprawdopodobnie pyszne burgery w cenach, na jakie każdy może sobie pozwolić”. Zdjęcie widoczne powyżej rzeczywiście sugeruje, że standard burgerów będzie znacząco odbiegał od jakości McDonalds’a i jemu pochodnych.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.