Wodoodporny Galaxy S7 active nie jest wodoodporny

W ubiegłym miesiącu Samsung, wspólnie z siecią komórkową AT&T, wprowadził do sprzedaży Galaxy S7 active, który różni się od "zwykłego" S7 normą IP68, co oznacza, że jest kurzo- i wodoodporny. Otóż ponoć nie jest.

Samsung Galaxy S7 active ma wytrzymywać 150-centymetrowe zanurzenie w wodzie przez 30 minut, według tego, co deklaruje jego producent. Tymczasem według raportu opublikowanego przez Consumer Review, użytkowników tego telefonu może spotkać przykra niespodzianka.

Po 30 minutach zanurzenia testowany egzemplarz co prawda jeszcze działał, ale zarówno do środka obiektywu dostały się krople wody, jak i wyświetlacza, który przestał reagować na dotyk i wyświetlać obraz.

Samsung broni się twierdząc, że testowany egzemplarz najprawdopodobniej był wadliwy. Consumer Reports ripostuje, że test powtórzono z drugim egzemplarzem i osiągnięto takie same rezultaty.

Co ciekawe, Galaxy S7 i S7 edge, które również posiadają normę IP68, ale nie posiadają wzmocnionej konstrukcji tak jak active, test przeszły śpiewająco.

Źródło: The Big Story
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.