Wyciekła specyfikacja laptopa Xiaomi

Chiński producent smartfonów przędzie sobie całkiem nieźle i od pewnego czasu rozwija się także w kierunku innych urządzeń elektronicznych - kamer czy dronów. Wygląda na to, że w końcu doczekamy się także pierwszego notebooka Xiaomi.

Plotki o tym urządzeniu pojawiały się w sieci już dużo wcześniej, ale większość z nich okazała się fałszywa. Najnowsze źródła wspominają, że Xiaomi zapowie laptopa już za parę dni – dokładnie 27 lipca. Według nieoficjalnych informacji urządzenie będzie mocno przypominać designem MacBooka Air (co raczej nikogo nie powinno dziwić biorąc pod uwagę, że Xiaomi mocno wzoruje się na produktach Apple’a).

Notebook ma pojawić się w dwóch wariantach -11 i 13-calowym. W obydwóch znaleźć mamy procesor Intel Core i7-6500U (dwa rdzenie, 2,50 GHz/3,10 GHz w trybie turbo), 8 GB RAM-u, USB typu C i Windows 10. Nie powinniśmy natomiast spodziewać się dotykowego ekranu – producent będzie najpewniej mocno ciął wszystkie koszty, by zaproponować urządzenie w niskiej cenie.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.