25-lecie publicznego Internetu

W 1989 roku Tim Berners-Lee, brytyjski fizyk i programista, wystąpił z propozycją ogólnoświatowego projektu opartego na hipertekście - World Wide Web.

Choć pierwszy serwer, protokół HTTP oraz przeglądarkę Internetową Tim Berners-Lee napisał już w 1990 roku, to dopiero rok później – 23 sierpnia 1991 roku – usługi te zostały udostępnione użytkownikom spoza CERN-u. Tym samym Internet stał się narzędziem publicznym, rozwijającym się w szaleńczym tempie dzięki kreatywności samych użytkowników.
– „Internet musiał stać się otwartym systemem – inaczej nie mógłby być powszechną usługą. Nie można proponować przestrzeni uniwersalnej i równocześnie sprawować nad nią kontrolę. Gdyby ta technologia pozostawała moją własnością i miałbym nad nią całkowitą władzę, prawdopodobnie w ogóle nie zdałaby rezultatu”. – powiedział Tim Berner’s-Lee.
Pod TYM linkiem możecie zobaczyć jak wyglądała pierwsza strona internetowa. Trochę się pozmieniało, prawda?
0
Źródło: Cnet.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.