60 terabajtów (!) pamięci SSD

Dyski SSD powoli stają się standardem i bardzo dobrze. Oferują nieporównywalnie większą wydajność i komfort pracy. Wysokopojemne dyski tego typu nadal są jednak relatywnie kosztowne. Niech ktoś poinformuje o tym Seagate'a.

Po wymianie dysku HDD na SSD twój komputer zyska zupełnie nową jakość pracy. Choć radzilibyśmy nie pozbywać się starego napędu, przyda się do przechowywania danych niezwiązanych bezpośrednio z aplikacjami czy systemem operacyjnym. Dyski SSD są bowiem nadal zauważalnie droższe od dysków HDD, i choć typowe pojemności są już dość tanie, tak napędy oferujące setki i tysiące gigabajtów są nadal poza zasięgiem typowego konsumenta.

Seagate nie czuje się jednak tym zrażony. Zaprezentował właśnie dysk SSD w 3,5-calowej obudowie o pojemności… 60 terabajtów. W razie wątpliwości: nie, to żadna „literówka”. Napęd z gęsta, szybką pamięcią NAND zaoferuje nam wyższą pojemność niż większość dysków HDD.

Cena na razie nie jest znana. Możemy jednak śmiało założyć, że by kupić ten dysk, musisz sprzedać dom, samochód, żonę i kochankę. No i nerkę.

0
Źródło: Seagate
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.