97% połączeń z YouTube jest szyfrowane!

Na początku tego roku Google opublikowało swój Raport Transparentności (Transparency Report), w których chwaliło się ilością szyfrowanych połączeń z takimi usługami, jak Dysk Google, Gmail, czy Mapy Google. Dzisiaj do tej grupy dołączyły kolejne usługi giganta: YouTube i Kalendarz Google.

Zacznijmy od samych procentów: Obecnie szyfrowanych jest 93% połączeń z kalendarzem Google i 97% połączeń z portalem YouTube. Na początku, kiedy Google wprowadzało opcję połączeń HTTPS z usługą YouTube wielu ekspertów twierdziło, że szyfrowanie połączeń odbije się negatywnie na serwerach giganta z Mountain View, odpowiedzialnych za dostarczanie treści na YouTube. Jednak nic takiego nie miało miejsca, a samo Google twierdzi, że nie musimy obawiać się o stabilność serwerów, na których codziennie pojawia się kilkaset godzin z filmami o śmiesznych kotach.

Google odgraża się, że już wkrótce 100% połączeń z YouTube będzie szyfrowane. O ile oczywiście uda się udostępnić tę opcję na wszystkich gadżetach, które oferują aktualnie przeglądanie YouTube, co w dzisiejszych czasach nie jest prostym zadaniem.

0
Źródło: TechCrunch
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.