A więc tak ma wyglądać interfejs telefonów Nexus

Wkrótce na rynku pojawi się system operacyjny Android Nougat. Na samym początku zadebiutuje na urządzeniach z linii Nexus. Choć, jak się okazuje, na tychże urządzeniach zmieniają się zasady jeśli chodzi o "czystego" Androida.

Do tej pory Google tworzył swoją wersję Androida, by następnie udostępnić ją partnerom. Ci, z uwagi na otwartość tego systemu, mogli wykorzystywać to, co zapewnia Google, lub wymienić co im się podoba, nie licząc usług Google, na coś własnego. Teraz to się zmienia.

Urządzenia Nexus z Androidem Nougat będą posiadały własny, charakterystyczny i unikalny dla nich interfejs. Należeć do niego będzie wysuwana szufladka z aplikacjami zamiast aktywowanej przyciskiem ekranowym, unikalny widżet Wyszukiwarki Google, będący zawsze obecny (nieusuwalny) widżet Kalendarza na ekranie głównym, drobne zmiany wizualne czy głęboka integracja Assistanta z systemem. Kolejne zmiany są również planowane, mają one eksponować wspomnianą wcześniej usługę Assstant.

Nie jest jasne, czy Nexus Launcher UX, bowiem tak ma się nazywać ów interfejs, będzie dostępny do pobrania ze Sklepu Play. Nie będzie on jednak oferowany producentom telefonów.

0
Źródło: Android Police
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.