Acer Predator 21 X – monstrum do gier z zakrzywionym ekranem

Zakrzywione ekrany w telewizorach i monitorach sprawiają, że użytkownik może bardziej zagłębić się w "inną" rzeczywistość. Do tej pory jednak ta technologia omijała szerokim łukiem notebooki. Acer postanowił to zmienić.

Predator 21 X przyciąga wzrok swoim agresywnym designem. Maszyna wyposażona została w 21-calowy, zakrzywiony ekran o rozdzielczości 2560 x 1080 pikseli, mechaniczną klawiaturę z kolorowym podświetleniem i przełącznikami Cherry MX oraz wymienialną sekcją numeryczną (po wyjęciu klawiszy, otrzymujemy duży touchpad po prawej stronie urządzenia).

W środku drzemie niemały potwór. Oprócz procesora Intel Core i7 siódmej generacji, znajdziemy tu także cztery sloty na kości pamięci o łącznym rozmiarze do 64 GB, dyski SSD o łącznej pojemności 4 TB, dwie karty graficzne Nvidia GeForce GTX 1080, pięć wentylatorów odpowiedzialnych za system chłodzenia, technologię śledzenia wzroku użytkownika, system audio 4.2. Nie brakuje tu także gigabitowej karty sieciowej, dwóch portów USB 3.0 typu A i jednego USB 3.0 typu C, a także dwóch portów DisplayPort i jednego HDMI.

Użytkownik, który będzie chciał często przenosić laptopa musi jednak liczyć się z jego sporą wagą – notebook waży 7,7 kg. Laptop pojawi się w sprzedaży w pierwszym kwartale 2017 roku w cenie około 5 tysięcy dolarów.

0
Źródło: Cnet.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.