Android od Lenovo kolejnym przyczółkiem Microsoftu

Producenci sprzętu z Androidem wykorzystują jego otwartość do modyfikowania go do własnych celów. Jedną z nowych modyfikacji Lenovo będzie dołączenie oficjalnych aplikacji klienckich usług Microsoftu, jednego z największych rywali Google'a.

Microsoft i Lenovo nawiązały porozumienie na mocy którego aplikacje Skype, Outlook, OneDrive i te z rodziny Office będą preinstalowane na wszystkich przyszłych telefonach chińskiego producenta. W tym tych z Androidem, w tym z linii Moto.

Obie firmy wyraziły swój zachwyt, jak to teraz telefony Lenovo i Moto nie będą wspaniałe do pracy, ale niestety nie podano do publicznej wiadomości warunków, na których został ten sojusz zawarty. Zgadujemy, że Lenovo otrzymało zniżkę na licencjonowanie patentów od Microsoftu.

Lenovo to kolejny z „przerabiaczy” Androida, który zdecydował się współpracować z Microsoftem. Najbardziej lukratywną umową do tej pory była ta dotycząca preinstalowania aplikacji Microsoftu na samsungowym systemie Android z TouchWiz.

3
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.