Co dziesiąty posiadacz Androida w Polsce gra w Pokemon Go

Premiera popularnej aplikacji w Polsce odbyła się 16 lipca i od tamtej pory szał na Pokemony w naszym kraju nie maleje. Z raportu opracowanego przez Spicy Mobile wynika, że aplikacja została pobrana przez naszych rodaków 1,5 miliona razy.

Przez cały poprzedni miesiąc aż 9,5% urządzeń z Androidem w Polsce posiadało zainstalowaną aplikację Pokemon Go. Od jej premiery Polacy średnio odpalali grę 189 razy i korzystali z niej w sumie przez około 7,5 godziny.

Najwięcej osób, bo aż 64,6% to gracze z przedziału 15-24 lat. Następnie w kolejności są osoby z przedziału 25-34 lat (21,5%). Najrzadziej w Pokemony grają osoby po 44 roku życia – zaledwie 3,1%. Jeśli chodzi o płeć, po parkach ganiają równie często mężczyźni (51,46%) co kobiety (48,54%). Statystycznie Pokemony są nieco bardziej popularne na wsiach (27,1%) niż w dużych miastach (22%).

Co ciekawe jednak to nie Pokemon Go jest najpopularniejszą obecnie aplikacją w Polsce. Większą liczbą użytkowników (9,89% wszystkich urządzeń z Androidem) cieszy się Pou – gra, w której opiekujemy się wirtualnym stworkiem.

0
Źródło: WirtualneMedia.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.